2011-07-06

Lokata Pożegnanie z Belką - tylko do 8 lipca

Jak tak dalej pójdzie ten blog powinien zmienić nazwę na Bankowe okazje w Getin. Tym razem internetowy oddział Getin Banku przygotował lokatę o nazwie "Pożegnanie z Belką". Jest to lokata 12-miesięczna z dzienną kapitalizacją, a więc ponad połowa okresu trwania lokaty przypada na rok 2012, a jak wiadomo od pierwszego stycznia zmienią się przepisy dotyczące naliczania podatku Belki, co oznacza, że przestanie być możliwe obchodzenie konieczności płacenia tego podatku. Jaki pomysł ma na to Getin Bank?

Pomysł jest prosty: do końca roku 2011 na lokacie obowiązuje oprocentowanie w wysokości 11,38%, a od 1 stycznia 2012 r. w wysokości 0,1% w skali roku, co w uśrednieniu daje ok. 5,5% netto, lub reklamowane 7% brutto. Trzeba się jednak śpieszyć, ponieważ po pierwsze oferta jest ważna tylko do 8 lipca, a po drugie każdy dzień zwłoki we wpłaceniu środków na konto lokaty powoduje nieznaczny spadek oprocentowania. Szczegóły na stronie lokaty. Dodakowe przydatne informacje: kwoty minimalne i maksymalne to odpowiednio 1 i 6 tys. zł, lokatę można założyć przez internet bez konieczności posiadania rachunku w banku, nie ma ograniczeń w ilości lokat.

Lokatę o takiej samej nazwie oferuje również Open Online (tutaj), jedyna różnica to kwota minimalna lokaty, która w tym przypadku wynosi 500 zł, czyli znacznie korzystniej do optymalizacji.

11 komentarzy:

 1. Niestety każdego właściciela lokat sięga już "Belka". A miał być wprowadzony, o ile dobrze pamiętam, tylko na 2 lata ;) Tak to jest z politykami. Są bardzo prawdomówni ;) Pozdrawiam:

  OdpowiedzUsuń
 2. W cudowne okazje to ja nie wierzę. Za to ostatnio często łapę rabaty na stronach oferujących zakupy grupowe, Śląsk ma sporom okazji – więc mogę polecić. Bankową okazja była mezoterapia za ułamek ceny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Banki mają wszystko świetnie skalkulowane więc na "okazje" nie liczmy:)
  forex

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ostatnio słyszałam, że mają zrobić lokatę powiązaną jakoś z ceną złota. Jakby spojrzeć na wykres notowan zlota to w sumie mogłaby to być całkiem fajna oferta :D

  OdpowiedzUsuń
 5. no tak, amber gold też inwestował w złoto:P

  OdpowiedzUsuń
 6. Amber golf to jak sejfy, wrocław zawsze się bał i dobrze ze sie wycofali ludzie z neigo bo bankruty

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe czy takie lokaty jeszcze wrócą

  OdpowiedzUsuń
 8. Popieram kolegę z góry, również jestem ciekawa czy wrócą.
  Tym czasem jednak ważniejsze jest dla mnie ubezpieczenie domu...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten artykuł idealnie pokazuje z jak dobrze oprocentowanymi lokatami mieliśmy do czynienia jeszcze 5 lat. Oprocentowanie lokat w tym czasie sięgało nawet 5 czy 6 procent, ale niestety wszystko co dobre kiedyś ma swój koniec i po obniżce stóp procentowych, to oprocentowanie lokat spadło niemal o połowę. Skorzystali więc na tym najbardziej Ci co mają kredyty a nie Ci którzy oszczędzają na lokatach..

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna nazwa lokaty pożegnanie z belką ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Poczytaj ten portal nim zdecydujesz się na kredyt hipoteczny. Jest to zobowiązanie na bardzo wiele lat dlatego też należy tę decyzję gruntownie przeanalizować.

  OdpowiedzUsuń